Czy w 2020 jeszcze warto przejść szkolenie z bhp? - szkolenie bhp

szkolenia wstępne bhp warszawa

ppoż czy pierwsza pomoc ale nie

W dzisiejszych czasach kwestie bezpieczeństwa to jedne z najważniejszych kwestii w naszym życiu. Mówiąc o tej dziedzinie życia, warto zwrócić uwagę na poszczególne grupy wiekowe. Widoczna jest tendencja, gdzie młodzi ludz

Czy w 2020 jeszcze warto  przejść szkolenie z bhp? - szkolenie bhp szkolenia wstępne bhp warszawa
ie w znacznym stopniu nie stosują się odpowiednio do zasad bezpieczeństwa. Wynika to z raczej z chęci zaprezentowania swojego rodzaju nastoletniego buntu, a nie jakby mogło się wydawać z braku wiedzy, gdyż jak doskonale wiemy, wiedzy przekazywanej na ten temat w szkołach zdecydowanie nie brakuje. Na lekcjach EDB poruszane są kwestie takie, jak: szkolenia bhp. ppoż, czy pierwsza pomoc, ale nie tylko, bo również wiele, wiele innych. Takie lekcje, zajęcia są niezwykle przydatne w szkołach, ponieważ zapewniają nam zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Część praktyczna jest niezwykle istotna, szczególnie w przypadku pierwszej pomocy, gdzie młodzież może nauczyć się tak naprawdę całego przebiegu takiej pomocy, a w wielu szkołach taki kurs jest obowiązkowym, aby uczeń mógł zaliczyć dane zajęcia.


BHP - wewnątrz firmy czy na zlecenie?

Wiele z firm staje przed wyborem: czy zatrudniać BHPowca na etacie czy korzystać z firm zewnętrznych oferujących takie usługi. Wybór ten uwarunkowany jest przede wszystkim specyfiką firmy i jej skalą. W organizacjach o profilu administracyjnym, gdzie zagrożeń jest znacznie mniej niż na halach produkcyjnych z wyspecjalizowanym ciężkim sprzętem, z pracą na wysokościach czy z wykorzystaniem substancji szkodliwych, utrzymywanie służby BHP wydaje się nie być zasadnym. Szkolenia BHP, wstępne instruktaże pracowników związane z ryzykiem zawodowym, profilaktyką ppoż to standardowe treści szkoleniowe, które z powodzeniem realizować może osoba z zewnątrz zaznajomiona wcześniej ogólnie z profilem firmy. Pierwsza pomoc przedmedyczna często realizowana jest przez ratowników medycznych, których można zaangażować w szkolenia pracowników. Takie rozwiązanie pomaga optymalizować koszty zatrudnienia. W przypadku dużych organizacji znajomość procesów, potencjalnych zagrożeń, a także samych pracowników wpływa na skuteczność służby BHP. Stały monitoring, możliwy dzięki częstej obecności wśród zatrudnionych, maszyn i urządzeń pozwala na bieżąco eliminować czynniki, które mogą stać się przyczyną wypadków przy pracy.


Nasze życie, a nasze bezpieczeństwo

Chyba każdy z nas marzy o długim beztroskim życiu, najlepiej bez chorób, czy nieszczęśliwych wypadków. Jednak niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że to od nas samych bardzo dużo zależy. Głównymi zagadnieniami, które maja zwiększyć nasz poziom bezpieczeństwa są m.in. szkolenia bhp, a także ppoż. Co więcej oprócz nich istnieje również pierwsza pomoc, która jednak jest już ostateczną czynnością wykonywaną w chwili wypadku. Nie da wybrać się najważniejszego z tych trzech zagadnień, gdyż nie ulega wątpliwości, że każdy z nas powinien wszystkie je doskonale znać.
Ciekawym zagadnieniem w tym temacie jest kwestia edukacji, która znaczy tu naprawdę wiele. Nasze bezpieczeństwo to taka dziedzina, której nie da nauczyć się raz na zawsze. Powinniśmy pamiętać o tym, że uczymy się przez całe nasze życie i również te słowa tycza się do kwestii związanych z naszym bezpieczeństwem. To właśnie w tym przypadku wydaje się, że sprawdzają się one najlepiej. Szkolenia bhp, ppoż, czy nawet pierwsza pomoc, to wszystko zostało stworzone w celu zwiększenia naszego bezpieczeństwa - doceńmy to.


Życie jednak pisze różne scenariuszeKażdy z nas woli liczyć na

Nawet dzieci w szkole są uczone o tym, jak zachować się podczas niebezpiecznych sytuacji. Przeprowadzane są symulacje pożarowe, próbne ewakuacje, a na zajęcia zaprasza się funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa, by omówić ważne kwestie, mogące uratować komuś zdrowie lub życie.

Nie należy więc sprowadzać szkolenia BHP do nudnych wykładów i czegoś, co trzeba odbyć dla świętego spokoju. Każdy z nas woli liczyć na to, że nic strasznego mu się nie przytrafi. Życie jednak pisze różne scenariusze. W niebezpiecznych warunkach, warto wiedzieć, jak się zachować i co robić, by wyjść z groźnej sytuacji bez szwanku. Dlatego tak ważna jest znajomość zasad PPOŻ (ochrona przeciwpożarowa) oraz umiejętność udzielenia wsparcia osobie poszkodowanej (pierwsza pomoc). Są to na tyle ważne aspekty, że już dzieci oswaja się z faktem, że mogą kiedyś uratować komuś życie- najważniejsze, by nie bały się zareagować.

W sytuacji zagrożenia, należy odrzucić strach przed zrobieniem czegoś źle. Sprawne reakcje są nieocenionymi chwilami ratującymi życie.